Meny
Close
Biljetter
Partners
Meny
Partners
Meny
Våra Partners
1996-Klubben
Bli partner
Cup/Läger/Aktiviteter
Meny
Cup/Läger/Aktiviteter
Meny
Enenda Cup
Sportlovscamp
Summercamp
Vipers hela livet
Fortnox Cup
Höstlovsläger
Växjö JAS Trophy
EY Kick Off Challenge
Om klubben
Meny
Om klubben
Meny
Kansliet
Om klubben
Personal
Adress och öppettider
Kontakt
Om klubben
Herrlaget
Damlaget
Styrelsen
Press/Media
Marknad/Försäljning
Ungdomslag
Om Vipers
Bli medlem
Dam
Meny
Dam
Meny
Spelartruppen
Spelschema Dam
Statistik Dam
Herr SSL
Meny
Herr SSL
Meny
Spelartruppen
Spelschema
Statistik SSL
Ungdom
Meny
Ungdom
Meny
Om Ungdom
Våra lag
Parainnebandy
Meny
Parainnebandy
Meny
Parainnebandy Vuxna
Parainnebandy barn/ungdom
NIU - Växjö Fria Gymnasium
Nyhetsarkiv
Play - Video
Officiella partners SSL
Lördag
17 Feb
1 match
Lördag
24 Feb
1 match
Söndag
25 Feb
1 match
Lördag
02 Mar
1 match
Söndag
03 Mar
1 match
Torsdag
07 Mar
1 match
Lördag
09 Mar
1 match
Söndag
10 Mar
1 match
Lördag
16 Mar
2 matcher
Torsdag
21 Mar
1 match
Lördag
23 Mar
1 match
Måndag
25 Mar
1 match
Torsdag
28 Mar
1 match
Lördag
30 Mar
1 match
Tisdag
02 Apr
1 match
Torsdag
04 Apr
1 match
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020/2021
2021/2022
2022/2023
2023/2024
Grundserie
Grundserie
Hela säsongen
September
Oktober
November
December
Januari
Februari
Mars
IBK Dalen
IBF Falun
FC Helsingborg
Höllvikens IBF
Jönköpings IK
FBC Kalmarsund
Linköping IBK
Mullsjö AIS
Pixbo IBK
IK Sirius IBK
Storvreta IBK
Visby IBK
Warberg IC
Hemma och borta
Hemmamatcher
Bortamatcher
Alla matcher
Kommande matcher
Spelade matcher
Dölj filter
Visa filter
Laddar matcher
Onsdag 25 september
Warberg
WIC
4
-
6
4
-
6
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 1
Sparbanken Wictory Center
Slut
Efter match
Söndag 29 september
Växjö
VÄX
4
-
6
4
-
6
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 2
Slut
Efter match
Onsdag 2 oktober
Visby
VIS
5
-
6
5
-
6
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 3
ICA Maxi Arena
Slut
Efter match
Lördag 5 oktober
Växjö
VÄX
3
-
2
3
-
2
Helsingborg
FCH
Slut
Omgång 4
Slut
Efter match
Torsdag 10 oktober
Växjö
VÄX
9
-
4
9
-
4
Pixbo
PIX
Slut
Omgång 5
Slut
Efter match
Onsdag 16 oktober
Höllviken
HIBF
4
-
2
4
-
2
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 7
Halörhallen
Slut
Efter match
Söndag 20 oktober
Växjö
VÄX
4
-
8
4
-
8
Storvreta
STO
Slut
Omgång 8
Slut
Efter match
Torsdag 24 oktober
Växjö
VÄX
6
-
8
6
-
8
Dalen
DAL
Slut
Omgång 9
Slut
Efter match
Tisdag 29 oktober
Linköping
LIBK
2
-
1
2
-
1
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 10
Linköpings Sporthall
Slut
Efter match
Söndag 3 november
Växjö
VÄX
7
-
14
7
-
14
Falun
FAL
Slut
Omgång 11
Slut
Efter match
Söndag 17 november
Växjö
VÄX
9
-
4
9
-
4
Sirius
SIR
Slut
Omgång 12
Slut
Efter match
Tisdag 19 november
Mullsjö
MUL
4
-
5
4
-
5
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 13
Nyhemshallen
Slut
Efter match
Lördag 23 november
Jönköping
JIK
7
-
3
7
-
3
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 14
Arenan, Jönköpings Idrottshus
Slut
Efter match
Onsdag 27 november
Växjö
VÄX
4
-
5
OT
4
-
5
OT
Warberg
WIC
Slut
Omgång 15
Slut
Efter match
Lördag 30 november
Kalmarsund
KAL
6
-
7
OT
6
-
7
OT
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 16
Kalmar Sporthall
Slut
Efter match
Onsdag 4 december
Helsingborg
FCH
4
-
3
4
-
3
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 17
Idrottens Hus A
Slut
Efter match
Söndag 8 december
Växjö
VÄX
12
-
4
12
-
4
Visby
VIS
Slut
Omgång 18
Slut
Efter match
Onsdag 11 december
Pixbo
PIX
8
-
6
8
-
6
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 19
Mölnlycke Idrottshall A
Slut
Efter match
Torsdag 19 december
Växjö
VÄX
8
-
5
8
-
5
Höllviken
HIBF
Slut
Omgång 20
Slut
Efter match
Lördag 4 januari
Warberg
WIC
6
-
7
OT
6
-
7
OT
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 22
Sparbanken Wictory Center
Slut
Efter match
Måndag 6 januari
Växjö
VÄX
4
-
9
4
-
9
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 23
Slut
Efter match
Lördag 11 januari
Visby
VIS
3
-
7
3
-
7
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 24
ICA Maxi Arena
Slut
Efter match
Tisdag 14 januari
Växjö
VÄX
7
-
8
OT
7
-
8
OT
Helsingborg
FCH
Slut
Omgång 25
Slut
Efter match
Söndag 19 januari
Växjö
VÄX
5
-
7
5
-
7
Pixbo
PIX
Slut
Omgång 26
Slut
Efter match
Lördag 8 februari
Höllviken
HIBF
3
-
7
3
-
7
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 28
Halörhallen
Slut
Efter match
Onsdag 12 februari
Växjö
VÄX
5
-
4
OT
5
-
4
OT
Jönköping
JIK
Slut
Omgång 29
Slut
Efter match
Lördag 15 februari
Storvreta
STO
5
-
6
SO
5
-
6
SO
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 30
IFU Arena A
Slut
Efter match
Söndag 23 februari
Dalen
DAL
8
-
7
SO
8
-
7
SO
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 31
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Söndag 1 mars
Växjö
VÄX
6
-
4
6
-
4
Linköping
LIBK
Slut
Omgång 32
Slut
Efter match
Onsdag 4 mars
Falun
FAL
7
-
5
7
-
5
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 33
Guide Arena
Slut
Efter match
Lördag 7 mars
Sirius
SIR
6
-
2
6
-
2
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 34
IFU Arena A
Slut
Efter match
Lördag 14 mars
Växjö
VÄX
5
-
6
5
-
6
Mullsjö
MUL
Slut
Omgång 35
Slut
Efter match