Meny
Close
Biljetter
Partners
Meny
Partners
Meny
Våra Partners
1996-Klubben
Bli partner
Cup/Läger/Aktiviteter
Meny
Cup/Läger/Aktiviteter
Meny
Enenda Cup
Sportlovscamp
Summercamp
Vipers hela livet
Fortnox Cup
Höstlovsläger
Växjö JAS Trophy
EY Kick Off Challenge
Om klubben
Meny
Om klubben
Meny
Kansliet
Om klubben
Personal
Adress och öppettider
Kontakt
Om klubben
Herrlaget
Damlaget
Styrelsen
Press/Media
Marknad/Försäljning
Ungdomslag
Om Vipers
Bli medlem
Dam
Meny
Dam
Meny
Spelartruppen
Spelschema Dam
Statistik Dam
Herr SSL
Meny
Herr SSL
Meny
Spelartruppen
Spelschema
Statistik SSL
Ungdom
Meny
Ungdom
Meny
Om Ungdom
Våra lag
Parainnebandy
Meny
Parainnebandy
Meny
Parainnebandy Vuxna
Parainnebandy barn/ungdom
NIU - Växjö Fria Gymnasium
Nyhetsarkiv
Play - Video
Officiella partners SSL
Lördag
17 Feb
1 match
Lördag
24 Feb
1 match
Söndag
25 Feb
1 match
Lördag
02 Mar
1 match
Söndag
03 Mar
1 match
Torsdag
07 Mar
1 match
Lördag
09 Mar
1 match
Söndag
10 Mar
1 match
Lördag
16 Mar
2 matcher
Torsdag
21 Mar
1 match
Lördag
23 Mar
1 match
Måndag
25 Mar
1 match
Torsdag
28 Mar
1 match
Lördag
30 Mar
1 match
Tisdag
02 Apr
1 match
Torsdag
04 Apr
1 match
2019/2020
2020/2021
2021/2022
2022/2023
2023/2024
Grundserie
Slutspel
Grundserie
Slutspel
Hela säsongen
September
Oktober
November
December
Januari
Februari
Mars
Bergs IK
Fröjereds IF
IBK Göteborg
Hagfors IF Uddeholm
Jönköpings IK
FBC Katrineholm
Lindome IBK
Lindås Rasta IBK
IBK Lockerud
Craftstadens IBK Oskarshamn
FBC Partille
Skoghalls IBK
Telge SIBK
Västerås IBS
Warberg IBF
Hemma och borta
Hemmamatcher
Bortamatcher
Alla matcher
Kommande matcher
Spelade matcher
Dölj filter
Visa filter
Laddar matcher
Lördag 24 september
Växjö
VÄX Dam
3
-
7
3
-
7
Lindome
LINI
Slut
Omgång 1
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 1 oktober
Hagfors
HAG2
2
-
10
2
-
10
Växjö
VÄX Dam
Slut
Omgång 2
Uddeholm Arena
Slut
Efter match
Söndag 2 oktober
Skoghall
SKOG
5
-
0
5
-
0
Växjö
VÄX Dam
Slut
Omgång 3
Hammarö Arena
Slut
Efter match
Lördag 15 oktober
Växjö
VÄX Dam
4
-
2
4
-
2
Berg
BERG
Slut
Omgång 4
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Söndag 16 oktober
Växjö
VÄX Dam
0
-
3
0
-
3
Katrineholm
KAT
Slut
Omgång 5
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 22 oktober
Lindås
LIND
3
-
3
OT
3
-
3
OT
Växjö
VÄX Dam
Slut
Omgång 6
Salming Arena
Slut
Efter match
Lördag 5 november
Växjö
VÄX Dam
2
-
3
2
-
3
Oskarshamn
OSK
Slut
Omgång 7
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 19 november
Göteborg
GOT
7
-
6
7
-
6
Växjö
VÄX Dam
Slut
Omgång 8
Lundenhallen
Slut
Efter match
Söndag 27 november
Växjö
VÄX Dam
3
-
5
3
-
5
Jönköping
JIK
Slut
Omgång 9
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Söndag 4 december
Växjö
VÄX Dam
7
-
2
7
-
2
Warberg
WIBF
Slut
Omgång 10
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 10 december
Partille
PAR
7
-
6
7
-
6
Växjö
VÄX Dam
Slut
Omgång 11
Partillebohallen
Slut
Efter match
Lördag 17 december
Växjö
VÄX Dam
3
-
2
3
-
2
Lindås
LIND
Slut
Omgång 12
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 14 januari
Västerås
VIBS
5
-
4
5
-
4
Växjö
VÄX Dam
Slut
Omgång 13
Mälarenergi Arena
Slut
Efter match
Söndag 15 januari
Telge
TSIBK
9
-
3
9
-
3
Växjö
VÄX Dam
Slut
Omgång 14
Västergård Arena
Slut
Efter match
Lördag 21 januari
Växjö
VÄX Dam
5
-
4
5
-
4
Fröjereds
FRO
Slut
Omgång 15
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Söndag 22 januari
Växjö
VÄX Dam
4
-
11
4
-
11
Lockerud
LOCK
Slut
Omgång 16
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 28 januari
Lindome
LINI
1
-
3
1
-
3
Växjö
VÄX Dam
Slut
Omgång 17
Almåshallen A
Slut
Efter match
Lördag 11 februari
Oskarshamn
OSK
6
-
2
6
-
2
Växjö
VÄX Dam
Slut
Omgång 18
Oskarshamns sporthall
Slut
Efter match
Lördag 18 februari
Växjö
VÄX Dam
4
-
8
4
-
8
Göteborg
GOT
Slut
Omgång 19
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 25 februari
Jönköping
JIK
6
-
6
OT
6
-
6
OT
Växjö
VÄX Dam
Slut
Omgång 20
Arenan, Jönköpings Idrottshus
Slut
Efter match
Söndag 5 mars
Warberg
WIBF
8
-
9
OT
8
-
9
OT
Växjö
VÄX Dam
Slut
Omgång 21
Sparbanken Wictory Center
Slut
Efter match
Lördag 11 mars
Växjö
VÄX Dam
3
-
1
3
-
1
Partille
PAR
Slut
Omgång 22
Fortnox Arena
Slut
Efter match