Meny
Close
Biljetter
Partners
Meny
Partners
Meny
Våra Partners
1996-Klubben
Bli partner
Cup/Läger/Aktiviteter
Meny
Cup/Läger/Aktiviteter
Meny
Enenda Cup
Sportlovscamp
Summercamp
Vipers hela livet
Fortnox Cup
Höstlovsläger
Växjö JAS Trophy
EY Kick Off Challenge
Om klubben
Meny
Om klubben
Meny
Kansliet
Om klubben
Personal
Adress och öppettider
Kontakt
Om klubben
Herrlaget
Damlaget
Styrelsen
Press/Media
Marknad/Försäljning
Ungdomslag
Om Vipers
Bli medlem
Dam
Meny
Dam
Meny
Spelartruppen
Spelschema Dam
Statistik Dam
Herr SSL
Meny
Herr SSL
Meny
Spelartruppen
Spelschema
Statistik SSL
Ungdom
Meny
Ungdom
Meny
Om Ungdom
Våra lag
Parainnebandy
Meny
Parainnebandy
Meny
Parainnebandy Vuxna
Parainnebandy barn/ungdom
NIU - Växjö Fria Gymnasium
Nyhetsarkiv
Play - Video
Officiella partners SSL
Söndag
28 Jan
1 match
Lördag
10 Feb
1 match
Söndag
11 Feb
1 match
Fredag
16 Feb
1 match
Lördag
17 Feb
1 match
Lördag
24 Feb
1 match
Söndag
25 Feb
1 match
Lördag
02 Mar
1 match
Söndag
03 Mar
1 match
Torsdag
07 Mar
1 match
Lördag
09 Mar
1 match
Söndag
10 Mar
1 match
Lördag
16 Mar
2 matcher
Torsdag
21 Mar
1 match
Lördag
23 Mar
1 match
Måndag
25 Mar
1 match
Torsdag
28 Mar
1 match
Lördag
30 Mar
1 match
Tisdag
02 Apr
1 match
Torsdag
04 Apr
1 match
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020/2021
2021/2022
2022/2023
2023/2024
Grundserie
Slutspel
Grundserie
Slutspel
Hela säsongen
September
Oktober
November
December
Januari
Februari
Mars
AIK Innebandy
IBF Falun
Hagunda IF
FC Helsingborg
Jönköpings IK
FBC Kalmarsund
Karlstad IBF
Linköping IBK
Mullsjö AIS
Nykvarns IBF
Pixbo IBK
Storvreta IBK
Team Thorengruppen
Hemma och borta
Hemmamatcher
Bortamatcher
Alla matcher
Kommande matcher
Spelade matcher
Dölj filter
Visa filter
Laddar matcher
Lördag 16 september
Växjö
VÄX
6
-
5
SO
6
-
5
SO
Mullsjö
MUL
Slut
Omgång 1
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Måndag 25 september
Helsingborg
FCH
4
-
9
4
-
9
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 2
Helsingborg Arena
Slut
Efter match
Söndag 1 oktober
Nykvarn
NYK
5
-
4
5
-
4
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 3
Furuborghallen
Slut
Efter match
Söndag 8 oktober
Växjö
VÄX
9
-
3
9
-
3
Karlstad
KAR
Slut
Omgång 4
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 14 oktober
Hagunda
HIF
8
-
7
OT
8
-
7
OT
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 5
IFU Arena A
Slut
Efter match
Lördag 21 oktober
Växjö
VÄX
11
-
6
11
-
6
Linköping
LIBK
Slut
Omgång 6
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 28 oktober
Växjö
VÄX
4
-
3
4
-
3
AIK
AIK
Slut
Omgång 7
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 4 november
Växjö
VÄX
8
-
5
8
-
5
Storvreta
STO
Slut
Omgång 8
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Onsdag 15 november
Kalmarsund
KAL
3
-
4
OT
3
-
4
OT
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 9
SBB Arena
Slut
Efter match
Lördag 25 november
Pixbo
PIX
6
-
5
OT
6
-
5
OT
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 10
Wallenstam Arena A
Slut
Efter match
Lördag 2 december
Växjö
VÄX
6
-
2
6
-
2
Thorengruppen
TTG
Slut
Omgång 11
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Söndag 10 december
Jönköping
JIK
4
-
3
OT
4
-
3
OT
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 12
Arenan, Jönköpings Idrottshus
Slut
Efter match
Lördag 16 december
Växjö
VÄX
6
-
7
6
-
7
Falun
FAL
Slut
Omgång 13
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Tisdag 26 december
Mullsjö
MUL
6
-
10
6
-
10
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 14
Nyhemshallen
Slut
Efter match
Onsdag 3 januari
Växjö
VÄX
13
-
5
13
-
5
Helsingborg
FCH
Slut
Omgång 15
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Söndag 7 januari
Växjö
VÄX
6
-
3
6
-
3
Nykvarn
NYK
Slut
Omgång 16
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Söndag 14 januari
Karlstad
KAR
3
-
8
3
-
8
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 17
Colorama Arena
Slut
Efter match
Söndag 21 januari
Växjö
VÄX
15
-
6
15
-
6
Hagunda
HIF
Slut
Omgång 18
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 27 januari
Linköping
LIBK
4
-
6
4
-
6
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 19
Linköpings Sporthall
Slut
Efter match
Lördag 10 februari
AIK
AIK
5
-
11
5
-
11
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 20
Solnahallen
Slut
Efter match
Lördag 17 februari
Storvreta
STO
6
-
5
OT
6
-
5
OT
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 21
IFU Arena A
Slut
Efter match
Lördag 24 februari
Växjö
VÄX
5
-
4
SO
5
-
4
SO
Kalmarsund
KAL
Slut
Omgång 22
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 2 mars
Växjö
VÄX
6
-
8
6
-
8
Pixbo
PIX
Slut
Omgång 23
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Torsdag 7 mars
Thorengruppen
TTG
5
-
11
5
-
11
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 24
Thoren Arena
Slut
Efter match
Söndag 10 mars
Växjö
VÄX
7
-
2
7
-
2
Jönköping
JIK
Slut
Omgång 25
Fortnox Arena
Slut
Efter match
Lördag 16 mars
Falun
FAL
5
-
8
5
-
8
Växjö
VÄX
Slut
Omgång 26
Guide Arena
Slut
Efter match